icon-menu logo_footer preds symbol-afrader symbol-bestekoop symbol-besteuittest
BB_transparant

BeleggersBattle

Twee van onze redacteuren gaan de strijd aan met beleggen. Marco belegt in indexfondsen en Erik belegt in themafondsen. Hoe werkt het en wie behaalt een beter resultaat?

Lees verder

Beleggingsfondsen top 100

2024 was opnieuw een uitzonderlijk goed beleggingsjaar. De MSCI World (Euro) steeg met 26%. Dit was een van de beste resultaten van de afgelopen 25 jaar. Maar welke beleggingsfondsen presteerden de afgelopen 10 jaar het beste?
Erik Snitselaar-280x280px

Erik Snitselaar   Expert beleggenGepubliceerd op:30 januari 2025

Grote verschillen

Net als in 2023 waren ook in 2024 de verschillen groot tussen de rendementen binnen verschillende sectoren en regio’s. In ons eigen land werd de AEX bijna 12% meer waard. Hiermee staan we ongeveer in de middenmoot van Europa. De Duitse DAX deed het wat beter met een plus van 19%, maar Frankrijk bleef opvallend ver achter. De Franse beursindex CAC-40 daalde met 2%. Behalve beleggers in aandelen hadden ook beleggers in goud en Bitcoin reden tot juichen. De prijs van het edelmetaal steeg met 35%. En die van de virtuele munt met maar liefst 120%.

Benieuwd naar dit artikel?

Word lid van Geld & Recht. Voor €7,75 per maand krijg je toegang tot financiële artikelen én juridisch advies.

Word lid

Heb je al het juiste lidmaatschap? Log dan in