
Yvo Verschoor Expert beveiligingscamera'sGepubliceerd op:21 juni 2011
MerkD-Link
Richtprijs€ 40
TypeDCS-930L
De D-Link DSC-930L Wireless N Network Camera is een kleine bewakingscamera die zonder pc kan functioneren. Anders dan een 'domme' webcam heeft de netwerkcamera een eigen processor en geheugen.
De netwerkcamera kan draadloos in contact staan met je netwerk via wi-fi (wireless N), maar kan ook met een standaard ethernetkabel aan het netwerk 'hangen'.
De DCS-930L verschijnt met een adviesprijs van €98 eind juni 2011 in een Nederlandse verpakking en met Nederlandse handleiding. In augustus 2011 volgt een model DCS-932L (adviesprijs €140). Deze kan net als het bekeken model via internet worden bediend en heeft als extra onder meer een voorziening om met (zichtbaar) infrarood een verduisterde kamer in de gaten te houden. Denk aan een babykamer of een garage met beperkt licht.
We hebben de D-Link DCS-930L een tijd in ons netwerk 'gehangen'. Lees onze bevindingen.
Update januari 2014:
Deze eerste indruk staat al sinds 2011 online. De netwerkcamera is echter nog steeds goed verkrijgbaar, voor een lagere prijs dan de adviesprijs destijds. Hij kost inmiddels rond de €40 (zie de webwinkelprijzen op Kieskeurig).
Het 'spionnetje' heeft een eigen netwerkaansluiting waardoor hij geen (zoals een webcam) pc nodig heeft om te kunnen functioneren. De netwerkcamera biedt geïntegreerde toepassingen waaronder motion detection (bewegingsdetectie): als de camera beweging waarneemt, stuurt het toestel een serie foto's door naar een opgegeven e-mailadres.
De slimme netwerkcamera kan bedraad of draadloos aan het thuisnetwerk worden gekoppeld. Installatie van de DCS-930L is een eitje als je netwerkrouter WPS ondersteunt (WiFi Protected Setup): netwerk en camera leggen automatisch een beveiligde verbinding als je op beide apparaten een toets indrukt.
De ware kracht van deze wakende gadget zit in het tegelijk gelanceerde Mydlink.eu. Na registratie kun je op de website het live beeld zien van je camera (tot 4 camera's per account). Dat de website en de D-Link-camera direct met elkaar kunnen praten, is niet uniek; de netwerkcamera's van bijvoorbeeld Panasonic kunnen het ook. In deze prijsklasse (€98) is het wel nieuw.
D-Link heeft voor het bekijken van de beelden op Androidtelefoon, iPhone, of iPad ook gratis apps. Het door ons bekeken 'Mydlink lite' op de iPhone biedt eenvoudige functies: een live videobeeld, een snapshot-functie (een foto maken van het live beeld) en een volledige schermweergave. Je ziet rechtsonder de app in actie, met de huiskamer van de tester.
Over beheer gesproken: het juist instellen van de motion detection (het mailen van foto's bij een waargenomen beweging) vergt wel wat technisch gepruts in de beheerpagina's van de camera.
Wat is het probleem precies? De camera heeft zelf geen mailserver om foto's te kunnen versturen; de DCS-930L vraagt daarom in de beheerpagina voor e-mail toegang tot de 'smtp-server' van je breedbandprovider (Simple Mail Transfer Protocol). Je moet het adres van deze smtp-server opgegeven (bijvoorbeeld smtp.ziggo.nl), maar ook je provider(mail)accountgegevens en via welke 'poort' je mailt via die smtp-server.
Dit klinkt allemaal erg technisch en dat is het natuurlijk ook. Het vervelende is dat veel providers hun smtp-server ook nog eens op slot zetten, om het spammers lastig te maken. Via Ziggo-kabelinternet kregen we bijvoorbeeld onze netwerkcamera niet aan het mailen.
Gelukkig doet de Google-maildienst niet zo moeilijk. Als je een Gmail-account hebt (of neemt), kun je je Gmail-accountgegevens invoeren in de beheerpagina van de camera. Het serveradres dat je daar moet opgeven is smtp.gmail.com en geef poortnummer 465 op, plus maak de keuze om in te loggen met 'SSL-TLS'. De laatste optie betekent dat je een beveiligde verbinding maakt.
De meeste functies van deze bewakingscamera zijn opmerkelijk gemakkelijk aan de praat te krijgen. Een verbeterpunt voor D-Link is heldere instructies geven voor het instellen van de e-mailfunctie.
Lees meer over de specificaties van de D-Link DCS-930L netwerkcamera
Update januari 2014:
Deze eerste indruk staat al sinds 2011 online. De netwerkcamera is echter nog steeds goed verkrijgbaar, voor een lagere prijs dan de adviesprijs destijds. Hij kost inmiddels rond de €40 (zie de webwinkelprijzen op Kieskeurig).